+ A | - a | Visszaállít
2011. okt.
15
  Titokzatos labirintusok az Andok mélyén
Kategória: Maradjunk a Földön - Közzétette: fulldragon
Több ezer kilométeres, máig feltáratlan, titkokkal övezett labirintusrendszer húzódik a dél-amerikai Andok-hegység alatt, Ecuadortól Perun át Chiléig.
Az Andok-hegység alatt húzódó kontinensnyi méretű labirintusrendszernek – amelyet a magyar származású Móricz János fedezett fel még a hatvanas években – több fontos kamrája máig megfejtetlen anyagokat, titkokat őriz.

így azt még most sem tudjuk, kik, hogyan, mikor és miért épí­tették?
A rejtélyes földalatti épí­tményekben ugyanis többek között arannyal bevont múmiákat, arany állatszobrokat találtak. De a leghihetetlenebb és számunkra óriási jelentőségű lelet több száz aranytábla, melyen olyan í­rás van, ami azonosnak tűnik azzal a rovásí­rással, amit a magyarok még a Honfoglalás után is használtak.

A legfontosabb kamrák perui terület alatt vannak. Az egyik barlang több, mint ezer kilométer hosszú, összeköttetésben áll még az inka birodalom fővárosával, Cuscóval is. Ennek a szakasznak a bejárata Peru északi részén található, Cajamarca tartomány Ninabamba nevű településétől három órányi gyalogútra. Aki meg akarja csodálni a labirintust, annak nehéz terepre kell felkészülnie. Az utolsó szakasz ugyanis egy kiszáradt folyómederben vezet, ahol 3-5 méter magas köveken kell keresztülmászni. A bejáratánál pedig egy ví­znyelőn át ömlik egy folyó vize a barlang egy részébe.

Emiatt csak egy igen szűk nyí­láson át lehet bejutni a labirintusba, ahol már csak kúszva mehetünk tovább az alig ötven centis járatban. Ez a szűk járat egy óriási, körülbelül 100 négyzetméteres csarnokba vezet. Innen egy lejtős oldalfolyosón lehet lejutni körülbelül száz méter mélyre. Ahogy lejjebb jut az ember, a folyosók egyre kifinomultabbak, egyre jobban megmunkáltak. Mindkét oldalon időnként szobafélékbe léphetünk be, ajtónyí­lással, néhol még ablakkal is, sőt, még egy fürdőszobát is találhatunk.

A barlangrendszer másik része Ecuadorban található, ide gyakorlatilag lehetetlen eljutni a „beavatottak” segí­tsége, helyismerete nélkül. Az esőerdőben ugyanis két, krokodiloktól hemzsegő, veszélyes sodrású folyón kell átkelni. Ráadásul az ecuadori kormány „radioaktiv” sugárzásra hivatkozva lezárt több lejáratot.
Ez az indoklás valószí­nűleg nem teljesen alaptalan, a barlangok erős elektromagnetikus hatásáról ugyanis több tudós és felfedező is emlí­tést tett már

A labirintus nem csak a gépekre, az emberekre is különös hatással van: aki lejutott, energikus volt végig, senki sem lett éhes vagy fáradt, és a túrázók elvesztik az időérzéküket is. Ez lehet a magyarázata annak a történetnek, amit az észak-perui Ninabamba faluban mesélt két helyi ember, akik sok évvel ezelőtt lemerészkedtek, és amikor úgy döntöttek, hogy egy nap után visszatérnek, kiderült, már 3 napja keresték őket.

[]
Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon

Hozzászólás
Titokzatos labirintusok az Andok mélyén Roland 16 okt : 02:07 Válasz erre
Hozzászólás: 594

Regisztrált: 03 okt : 15:10
Na ez--NAGYON Jí“ ! Nagyon tetszik !

Ja de egyébként általában nem Cusco-nak kell í­rni a város nevét, hanem Cuzconak. ( Inka Birodalom fővárosa). / Cuzco a "Világ Köldöke". / A Googléban találtam ezt az í­rásmódját is (Cusco) úgyhogy nem hibás! -- csak mondtam.

De : az ecuadori kormány radioaktí­v sugárzás miatt lezárt több lejáratot ? Ez érdekes .....

Elektromagnetikus hatás .... hát , ez kár... ! Pedig ilyen helyekre én is szí­vesen lemennék .....


[ módosí­tva 16 okt : 02:19 ]

Roland

Titokzatos labirintusok az Andok mélyén Roland 16 okt : 02:08 Válasz erre
Hozzászólás: 594

Regisztrált: 03 okt : 15:10
Milyen jó, hogy egy magyar ember fedezte fel !!

Roland


Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezned. Jelentkezz be, vagy kattints ide a regisztrációhoz