:: Fórumok :: Saját alkotások :: Irások

<< Előző téma | Következő téma >>
Novellák és egyéb irások (humorosak is)
Oldal:   <<      
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, horpad, Róza
Szerző Üzenet
nordi
k aug 03 2010, 05:37
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
Hogyan kerestem elsö millióim II.resz

.........................................szerkesztés alatt!!

Egyszóval, beláttuk itt a Bambobubtu felvirágoztatásához lépni kell, mághozzá gyorsan, de mihez kezdjünk egy maroknyi ösemberrel a dzsungel közepén, ahol se szerszám se munka se kereslet, csak egy zsák pénz nálunk..
Egész éjjel tanakodtunk és reggel Mangoo tolmácsolta az utasitásainkat: mától minden befogott elö majomért 5 dollárt fizetunk,..nagy volt az örom...ugy dél körül mire Mangoo elmagyarázta ,hogy mimindent lehet venni 5 dollarért......
Temesváron az 1980-as árfolyamon.... és a férfiak elindultak vadászni, a nöket és a fiukat, csak a 16 éven felülieket (érdekes milyen fejletlenek itt a 16 év körüli kölykök) meg odatettük ketreceket csinálni , ök szintén 5 dollárt kaptak,....egész napra természetesen.....
...és beindult a buli..... a férfiak hozták a majmokat, a nök és a gyerekek énekeltek (mert a kultura is fontos része a fejlödésnek) és csinálták a ketreceket, én fizettem és vezettem a nyilvántartást és a könyvelést, Kahan pedig bement a városba és megtöltötte a Hammert bóvlival, és másnap az asszonyokkal felépittette az elsö marketet a dzsundelben, amiért én nagyon dühös voltam mert nem csinálták a ketreceket, a majmok meg nem szerették az összekötözött bánásmódot, és egész éjjel virnyákoltak, (meg aztan dühöngtem miert nem nekem jutott az eszembe ez az üzlet.....
de megértettem, hogy a fejlödés áldozatokkal jár, és mikor Kahan felajánlotta nekem a nyereség 50% meg is nyugodtam...és bizalmam jeleül rögtön befektettem az üzletébe.... ami szépen fejlödött...
... és jól ment a másik dolog is.... a férfiak hozták a majmokat fejenként 4-5-öt naponta (szépen kerestek) az asszonyoknak, egy hét után megdupláztam a fizetesüket (mert azzal fenyegetöztek hogy különben mennek vadászni a férfiakkal),...és dolgoztak mint a güzü, és vették a sok bóvlit amit Kahan a városi szupermarketek lejárt termékei közül szerzett (a vásárlás szó enyhe tulzás lenne).
Már egészen elvoltunk magunktól, mikor a második hét végén az asszonyok kijelentettek, hogy ha nem duplázom meg a fizetésüket, elmennek vadászni ..(igazán kitalálhattak volna valami ujat, de ha ez egyszer már bejött..)....nem volt mit tennem, fogcsikorgatva , de megdupláztam,(különben birta a büdzsé) viszont több ketrecet kellett csináljanak , és megegyeztünk, ha nem lesz elég ketrec egy vasat sem kapnak,..hogy egy kicsit neveljem öket üzletileg, a majmok árat is megemeltem, igy megnött a napi majomszállitmány, és alig gyözték csinálni a ketreceket, sokszor még naplemente után is fontak, vagy kötöztek.....Kahan sem maradt ki az törzs gazdasági oktatásából.....ö is megduplázta a portékái árat, amit a bennszülöttek az egymás közötti dicsekvésen kivül egyébre nemigen tudtak használni....

.........................................szerkesztés alatt!!

[ Módosítva k aug 24 2010, 09:44 ]
Vissza az elejére
Oldal:   <<       

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF