:: Fórumok :: Álmok :: Ámok és értelmezéseik

<< Előző téma | Következő téma >>
Don Juan Matus taní­tásai
Oldal:       >>  
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, horpad, Róza
Szerző Üzenet
noname
h júl 19 2010, 11:40
Regisztrált tag #24
Regisztrált: p máj 21 2010, 08:49
Üzenetek: 66
Szóval nem rég olvastam el "Carlos Castaneda - Az álmodás művészete" cí­mű könyvet.
Don Juanról és a taní­tásairól itt egy kis leí­rás: Katt ide!
Castanedarol annyit kell tudni, hogy a taní­tványa volt Juan Matusnak és több könyvben í­rta le tapasztalatait. Katt ide!
Magát a könyvet azt nagyon tudom ajánlani, számomra(és szerintem sokak) számára is(nagyjából) egy teljesen új világnnézetet mutat be.
De a lényeg, hogy van benne egy olyan rész amikor Carlos Castaneda találkozik a "halállal dacolóval" , aki a varázslók erejéből gyűjti az életerőt.De nem lopja, hanem cserébe ad helyette néhány képességet.Szóval ez a több ezer éves varázsló nő és férfi formát is föl tud venni(igaz nem félig nő, félig férfi, formát, de ha belegondolunk azt is megehetné.)
Szóval ez a "halállal dacoló" a "legerősebb" ember.Talán az ő álmába jutott el Monroe...?Hm...
Ja és még ma is él, ha minden igaz.Nyí­lván....
Na, de ha elolvassátok, akkor sokkal teljesebb képet kaptok róla.í‰rdemes...

[ Módosítva h júl 19 2010, 11:42 ]
Vissza az elejére
Peety
h júl 19 2010, 11:59
Regisztrált tag #9
Regisztrált: sze jan 20 2010, 02:57
Üzenetek: 664
Hmm...... Castaneda könyveit nagyon szerettem anno, bár ezt pont nem olvastam. Nekem az első, tőle - ha jól emlékszem - A belülről izzó tűz - cí­mű volt. Nagyon bele tudtam élni magam azokba a kalandokba.
Vissza az elejére
nordi
h júl 19 2010, 02:03
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
nagyon dokumentált vagy nomame, utána kell olvasnom,hogy hozzá tudjak szólni
Vissza az elejére
noname
h júl 19 2010, 02:19
Regisztrált tag #24
Hát ezt véletlen pont olvastam .
Peety te amikor olvastad akkor valóságként kezelted, vagy csak regényként?Magyarán elhiszed amit í­r?Nem a fanatikus,mást elvető ,dogmatikus hitre gondolok...szóval érted,mert ugye mit lehet egyáltalán elhinni,lehet hogy én éppen egy diliházban vagyok és képzelődök !mo
í‰n elhiszem egyébként...
Vissza az elejére
Peety
h júl 19 2010, 02:35
Regisztrált tag #9
Őszintén szólva, noname az utolsó szóig elhittem. Pedig én sem vagyok egy "kapásból mindent elhiszek" tí­pus, viszont amikor olvastam ezeket a könyveket, a benne lévő beavatási részeket.....hát komolyan mondom, szinte kedvem lett volna azon nyomban elindulni és megkeresni, Don Juan-t, hogy taní­tson és átélhessem azokat a dolgokat.

Talán nem ártana újból elolvasnom, Castaneda könyveit.
Vissza az elejére
noname
h júl 19 2010, 02:56
Regisztrált tag #24
Talán akkor kezdheted is ezzel, amit nem olvastál.:)
Esetleg nem kisérletezgettél a könyvben leí­rtakkal?:D
Amúgy az álmodásukról elmondható, hogy asztrálutazások és nem azért mondom, mert mindenbe ezt látom bele(most kivételesen ) itt most egy törött arcú smiley van, vegyétek úgy
Vissza az elejére
Peety
h júl 19 2010, 03:16
Regisztrált tag #9
Akkoriban próbálgattam ezt-azt, bár túl sok eredményre nem emlékszem. !jd
Vissza az elejére
noname
h júl 19 2010, 03:33
Regisztrált tag #24
Juan Matus idézet("Az álmodás művészete"):
Az átlagemberek azért nem rendelkeznek akarattal álmaikban, mert soha nem összegeztek és az életük teljesen tele van olyan súlyos érzelem-töltetekkel, mint az emlékek, remények, félelmek, satöbbi, satöbbi. Ezzel szemben a varázslók az összegzésük miatt viszonylag szabadok a súlyos, lekötő érzelmektől. í‰s ha valami megállí­tja őket, ahogy téged ebben a pillanatban megállí­tott valami, ez azt tételezi fel, hogy még mindig van bennük valami, ami nem teljesen tiszta.
– í–sszegezni olyan bonyolult, Don Juan. Talán van valami más, amit tehetnék helyette.
– Nem. Nincs. Az összegzés és az álmodás kéz a kézben haladnak. Ahogy visszafelé haladunk az életünkön, egyre légiesebbek leszünk.
Vissza az elejére
Peety
h júl 19 2010, 04:06
Regisztrált tag #9
noname írta ...

Az átlagemberek azért nem rendelkeznek akarattal álmaikban, mert soha nem összegeztek és az életük teljesen tele van olyan súlyos érzelem-töltetekkel, mint az emlékek, remények, félelmek, satöbbi, satöbbi.

Milyen igaz. Nálam is ilyesmi lehetett. ( meg még van is.... !mo )

[ Módosítva h júl 19 2010, 04:06 ]
Vissza az elejére
noname
h júl 26 2010, 02:46
Regisztrált tag #24
Peety belekezdtél az újraolvasásba, vagy "Az álmodás művészete" cí­mű elolvasásába?:)
Nordi, és te?:)

[ Módosítva h júl 26 2010, 02:46 ]
Vissza az elejére
Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF