:: Fórumok :: Földönkí­vüliek, idegen világok :: Földönkí­vüli lények

<< Előző téma | Következő téma >>
Ne csak hidd! Tudd is!
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, horpad, Róza
Szerző Üzenet
blackbird
cs máj 20 2010, 09:00
Regisztrált tag #23
Regisztrált: sze máj 19 2010, 04:53
Üzenetek: 112
Szerintem az emberek nagy része még í­gy sem hinné el. Talán ha az illető más civilizáció bemutatkozik, akkor elhiszi. Mert vannak akiknek a minimum bizonyí­ték a találkozás, kommunikáció.
í‰n is vallásos vagyok, de össze tudom hozni, Istent az univerzummal és azzal is hogy minket hiába teremtett és a saját képmására...miért ne teremthetett volna más értelmes életet máshová, nem a saját képmására? Tény hogy minket szeret a legjobban,- legalább is ez derül ki a Bibliából- talán ezért is ment meg minket egy spirituális felemelkedéssel 2 év múlva, hogy tovább élhessünk....ki tudja?:)
Vissza az elejére
Fox Mulder
cs máj 20 2010, 09:49
Regisztrált tag #19
Regisztrált: cs máj 13 2010, 01:25
Üzenetek: 103
Blackbird Te ezt hiszed amit leí­rtál? "í‰n is vallásos vagyok, de össze tudom hozni, Istent az univerzummal és azzal is hogy minket hiába teremtett és a saját képmására...miért ne teremthetett volna más értelmes életet máshová, nem a saját képmására? Tény hogy minket szeret a legjobban,- legalább is ez derül ki a Bibliából- talán ezért is ment meg minket egy spirituális felemelkedéssel 2 év múlva, hogy tovább élhessünk."
Vissza az elejére
blackbird
cs máj 20 2010, 10:03
Regisztrált tag #23
Nem, ez spontán eszembe jutott...feltettem, miért ne lehetne lehetséges akár ez is?
Vissza az elejére
nordi
cs máj 20 2010, 10:31
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
.....szóval...hogy is van ez...kit is teremtett az Isten a saját képére ? Az embert ? lehet hogy Isten néger, vagy kinai,? akkor miért ne lehetne akár szürke is ?
....én hiszem, hogy vannak földönkivüliek, és biztos vannak akik eltérnek tölünk,..miért kellenne hasonlitson valamelyik faj Istenre ? ( ami szerintem egy multidimenzionális energiamezö, amely teremtö eröként müködik, és nem háromdimenzios ember formáju tehetetlen aggastyán, ahogy azt kulönbözö vallások elképzelik)

[ Módosítva cs máj 20 2010, 10:54 ]
Vissza az elejére
Fox Mulder
cs máj 20 2010, 10:49
Regisztrált tag #19
Isten mibenlétét nemhogy mi, de még az idegenek sem igazán tudják meghatározni. Az a mondás, hogy "Isten a saját képére teremtette az embert" vajon honnan ered? Genetikai módosí­tásokat végeztek mire megkaptuk jelenlegi emberi külsőnket, a régi civilizációk (azték, tolték, olmék, sumér, egyiptom,) hí­vták a teremtőninket (22 idegenfaj) Isteneknek, akikre nagyon hasonlí­tottunk. így értelmezhető a mondás.
Vissza az elejére
nordi
cs máj 20 2010, 11:01
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
..... nocsak, nocsak, visszatérünk az ókori többisten hithez ? földisten, tengeristen,...stb, a következö lépés pedig a félistenek ? Hercules Prometheusz és társaik?
.... azt hiszem csak meg kell kérdezni BalanZ Jesust (ezt csak poénnak szántam mpam )

[ Módosítva cs máj 20 2010, 11:03 ]
Vissza az elejére
Fox Mulder
cs máj 20 2010, 11:38
Regisztrált tag #19
Nincsen több féle Isten hit Nordi. Téves ez a nézet. Mindí­g és minden kultúrában egyre próbálták taní­tani az embereket, a spiritualizmusra, egy magasabb szellemi és lelki szint elérésére. Amikor ezek az Istenek elmentek, mert hagyták az embereket érvényesülni, hogy hogyan tudnak egyedül boldogulni a kapott tudással, saját szájí­zük szerint kezdték el átalakí­tani a "vallást", melyből hatalmat, befolyást és rengeteg hasznot, pénzt kovácsoltak. Ennek eredménye lett a különféle vallási rendszer, mely rengeteg hazugságon alapszik.
Vissza az elejére
blackbird
cs máj 20 2010, 12:39
Regisztrált tag #23
Ahogyan elképeltem Isten segí­tségét a dimenzió váltással- ugy képzeltem el mint ahogyan Peety beillesztette a 2012 topicba egy Asztrozófus (?) í­rását. (jó hosszú lett)...
Amennyire az ősi tudások, az istenhit is az őseinktől erednek. Amennyire igazak a csillagászati ismereteik amiket annyira tisztelünk miért ne lehetnének igazak a furcsak lényekről vagy angyalokról szóló történetek is? Hit kérdése minden...és nem cska a tudományban lehet hinni...sőt!
Vissza az elejére
Fox Mulder
cs máj 20 2010, 12:57
Regisztrált tag #19
Tudományban hinni? Ez rettentő messze áll tőlem, mint az is, hogy bármi is történjen 2012-ben. A tudomány egy modern inkvizí­ció, ami az elhallgatásról szól.
Vissza az elejére
blackbird
cs máj 20 2010, 01:51
Regisztrált tag #23
Ha nem hitnek nevezed azt, hogy tudomást veszünk róla hogy valós adataik voltak a csillagokról az őseinknek és hisszük hogy tudásunk nagy része tőlük ered és nem a modern távcsövekből akkor minek?
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF