:: Fórumok :: Földönkí­vüliek, idegen világok :: Találkozások
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Ufó észlelések
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: nordi, fulldragon, Ernő, horpad, Róza
Szerző Üzenet
Peety
v máj 30 2010, 04:12
Regisztrált tag #9
Regisztrált: sze jan 20 2010, 02:57
Üzenetek: 664

Itt egy kis í­rás róla. De nem vagyok biztos benne, hogy pl a csabai megfigyelést, vagy a Latyoo által emlí­tett eseteket is kizárólag ezzel kéne magyarázni. Mintha ez a lampion dolog kezdené átvenni a meteorológiai léggömb szerepét....... már ami a "magyarázatokat" illeti...




A tavalyi nyáron igazán különleges újdonság látott napvilágot. A távoli keletről érkeztek hozzánk ezek a repülő lámpások, melyek felengedése akár egy esküvő izgalmas és látványos esti programja is lehet.


Távol-Keletről indult a lampionok (világ)hódí­tása

Az égbe emelkedő papí­rballonok eredete a keleti világban több száz évre nyúlik vissza. Még mindig él a hagyomány, hogy a lámpásokba feleresztéskor belesuttogják a kí­vánságokat, melyek valóra válnak, és a lámpás felszálltakor az égbe viszi a ránk leselkedő rosszat, betegséget, bánatot, majd amikor fénye kialszik, egy tisztább élet kezdődik el.

A lámpás bambuszból, rizspapí­rból és egy speciális mécsesből áll, mely a meleg levegő hatására emelkedik fel a levegőbe (mérettől függően) 250-500 méter magasságba, néhány percig lebeg, majd amikor a mécses elég, leereszkedik a földre.

A lámpás 3 méretben, fehér, sárga és narancs szí­nben kapható. A legkülönlegesebb változat ember nagyságú és szí­v formájú, illetve ví­zparti esküvőkre úszó lámpás is kapható.


Vissza az elejére
Latyoo
h máj 31 2010, 02:56
Regisztrált tag #13
Regisztrált: h febr 01 2010, 04:03
Üzenetek: 268
Hát ezek azért olyan messze nem juthatnak el. Vajon ezt a csomó lampiont aztán fel is takarí­tották?
Vissza az elejére
blackbird
h máj 31 2010, 03:38
Regisztrált tag #23
Regisztrált: sze máj 19 2010, 04:53
Üzenetek: 112
Le kell ellenőrizni hogy abban az időpontban volt-e esküvő a közelben...ha nem...hát megint csak minket akartak homályosí­tani.
Fogalmam sincsen hogyan tudhatnánk meg hogy volt-e akkor esküvő:S
Vissza az elejére
Peety
h máj 31 2010, 03:57
Regisztrált tag #9
Regisztrált: sze jan 20 2010, 02:57
Üzenetek: 664
Meg az is "kissé" furcsa, hogy az ilyen és ehhez hasonló felvételeken, ezek a "lampionok" majd mindig háromszög és egyéb alakzatokba rendeződnek...... !ke

Be fogom tiltatni a lampionokat........ XDD !mo

[ Módosítva h máj 31 2010, 03:59 ]
Vissza az elejére
blackbird
h máj 31 2010, 05:41
Regisztrált tag #23
Regisztrált: sze máj 19 2010, 04:53
Üzenetek: 112
Nekünk kell körültekintőbbnek lennünk...jobban utána kell járnunk és a rendelkezésre álló információkból kell levonnunk a legkézenfekvőbb magyarázatot ill. megmagyarázhatatlanságot.
Ebben az esetben akkor mondhatnánk egyértelműen azt, hogy humbuk a lampion téma és valóban UFO-t filmeztek telefonnal ha kiderülne hogy az állí­tólagos esküvő nem is volt, legalább is nem az nap éjjel. A videó készí­tőit kéne megkérni hogy járjanak utána, bár szerintem sajnos nem a leg- érdekesebb videó az övék. Az erőfeszí­téseimet komolyabb megfigyeléseknek szentelném...
Vissza az elejére
Nareda
szo nov 06 2010, 02:09
Regisztrált tag #78
Regisztrált: szo nov 06 2010, 01:49
Üzenetek: 2
íœdv, már egy ideje érdekes égi jelenség látható Tiszacsege felett(Hajdú-Bihar megye) sötétedés után többnyire minden este látni egy "csillagot", ami meglehetősen halvány és halad, (mondhatni eléggé sietősen) ahogy halad egyre fényesebb lesz majd újra halványulni kezd és eltűnik, legérdekesebb, hogy a haladása nem egészen folyamatos időnként úgy tűnik "megtorpan" vagy legalábbis lassí­t. A jelenség körülbelül 1,5 percig tart és majdnem átszeli az egész égboltot. Sokkal gyorsabban halad mint egy műhold. Természetesen teljesen hang nélkül megy. Valamint úgy tűnik, h nincs valami magasan tehát alacsonyabban repül, mint az utasszállí­tók. Mint mondtam szinte minden este látható és mindig az égbolt másik sarkán tűnik fel és halad többnyire egyenes vonalba(a fény erősödéséből arra következtetek, hogy egy darabig közelí­t). Nos én nem tudom, hogy ez mi akar lenni, de a legjobb tippem, hogy egy UFO, de lehet én reagáltam túl a dolgot :P
Vissza az elejére
nordi
szo nov 06 2010, 02:36
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
ha elég magasan van én is kellenne lássam, mert nem lakom messze,
nem lehet Ufo ha rendszeresen megjelenik..
mindig azonos idöpontban jelenik meg?
ird le az irányát, és az idöpontot, hátha én is "elkapom"
Vissza az elejére
Peety
szo nov 06 2010, 03:19
Regisztrált tag #9
Regisztrált: sze jan 20 2010, 02:57
Üzenetek: 664
Egy pár éve én is láttam valami ilyesmit, de szinte minden este - már amikor a látási viszonyok megengedték - menetrendszerűen jött. Olyan 23 óra tájékán tűnt fel általában, és szinte egy az egyben megegyezett azzal amit Nareda leí­rt.

[ Módosítva szo nov 06 2010, 03:22 ]
Vissza az elejére
Nareda
szo nov 06 2010, 04:06
Regisztrált tag #78
Regisztrált: szo nov 06 2010, 01:49
Üzenetek: 2
Hát ma 17:20 körül jelent meg, de azt nem figyeltem még, hogy minden nap ekkor jelenik e meg. Az irányát nem tudom leí­rni mivel minden nap más irányba halad, de ha segí­t: ma kb. í‰szaki irányban jelent meg és haladt Kelet felé... A családtagjaim jelezték nekem is, legelőször mikor láttam -még a nyáron- "egy helyben" volt csak a fénye erősödött. Az érdekes még az, hogy nyáron a Zemplénbe is láttam hasonlót, az is szintén gyors volt nem villogott csak világí­tott és egyszer csak eltűnt...
Vissza az elejére
nordi
szo nov 06 2010, 04:46
a ' r e b e l l i s

Regisztrált tag #4
Regisztrált: h jan 11 2010, 02:14
Üzenetek: 960
...ezek szerint fontos ,hogy ne csak a lábunk elé nézzünk , hanem tekintsünk az égre is idönként




[ Módosítva v máj 08 2011, 07:48 ]
Vissza az elejére
Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System