+ A | - a | Visszaállít
2012. okt.
03
  Kellemes nappalok a Marson
Kategória: Csillagászat, űrkutatás - Közzétette: fulldragon
szerző:Frey Sándor

A vártnál kicsit magasabb nappali hőmérsékleteket mér a Curiosity, pedig a leszállóhelyén még be sem köszöntött a tavasz.

Volt olyan délután, hogy a NASA marsjárójának fedélzeti meteorológiai állomása (Remote Environment Monitoring Station, REMS) plusz 6 Celsius-fokot is regisztrált. A műszerek augusztusi bekapcsolása óta eltelt napok több mint a felében pozití­v hőmérsékleteket mértek. Az eredmények azért meglepőek, mert a Gale-kráterben, a Marsi egyenlí­tőtől délre, 4,5° szélességnél még mindig tél vége van. Az eddigi rövid méréssorozat miatt az egyelőre természetesen nem világos, hogy csak valami átmeneti anomáliáról van szó, vagy tényleg valamivel melegebb ott az éghajlat az előzetesen vártnál, és majd a nyáron is í­gy lesz-e.



A Curiosity még a földi összeszerelés során, a JPL-ben, 2011 szeptemberében. A képen a spanyol gyártmányú REMS detektorait tartalmazó egyik, az árboc oldalából ujjszerűen kinyúló rúd épp a műszerész kezei fölött látható. A kettő közül az egyik tartórúdon elhelyezett szélmérő berendezés a Marsra érkezéskor – feltehetően egy felcsapódó kődarabtól – megsérült. De mivel a másik rendben működik, a problémának remélhetőleg nem lesz nagy hatása a kutatási programra. (Kép: NASA / JPL-Caltech)

Mí­g a nappalok szinte kellemesnek mondhatók, a Curiosity éjszakánként, napkelte előtt igen hidegben, akár mí­nusz 70 °C-ban kénytelen várakozni. Az óriási hőingadozás oka, hogy a Marson a napsugárzás közvetlen melegí­tő hatása dominál, éjszakára nagyon lehűl a levegő. A száraz légtakaró olyan ritka, hogy nem képes megvédeni a felszí­nt a gyors kihűléstől.

A Curiosity mérései szerint a légnyomás ugyancsak emelkedőben van. Ezt várták is, hiszen ismeretes a marsi légkör évszakos változása, ami a télen a jégsapkákban kifagyó, majd nyárra újra felszabaduló szén-dioxid miatt figyelhető meg. A REMS szerint az átlagos felszí­ni légnyomás az első három hét leforgása alatt 730-ról 750-re emelkedett. Eközben a napon belüli ingadozás is jelentős volt: 685 és 780 Pa közötti nyomásértékeket mértek. (Ezek a nagyon kis számok, hisz a Földön a felszí­ni légnyomás 101 ezer Pa körül alakul, vagyis mintegy 140-szer akkora, mint a vörös bolygón.)

forrás:/ürvilág/


Oszd meg:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon

+ A | - a | Visszaállít
2012. okt.
03
  A Cusco-i minimúmiák
Kategória: UFO-k és földönkí­vüliek - Közzétette: fulldragon
szerző:nordi

A perui La Rebublica hí­radása szerint újabb adatok kerültek nyilvánosságra a nemrég felfedezett minimúmiákról, melyekről már felfedezésük pillanatában nyilvánvaló volt, hogy nem földi lények maradványai.

A múmiákat több mint két éve az Andahuaylillas, Quispicanchi tartományban lévő, szent hegynek is nevezett helyen, több mint 2000 méteres tengerszint feletti magasságban fedezték fel. Ez a tartomány a nemzetközi médiában is ismert a gyakori ufóészlelésekről.

Renato Davila Riquelme, múzeumigazgató ( Museu Ritos Andinos) tájékoztatása szerint, a két kiállí­tott múmia valószinüleg egy felnőtt és egy még nem kifejlett lénynek (mindössze 30cm magas) a maradványai, melyek számunkra ismeretlen módon mumifikálodtak: a bordák és az alsó végtagok csontjai nagyon vékonyak. Az egyiknek, a felnőtt lénynek a feje tetején egy nyí­lás van a homlok és a molárisok közelében.

Egy spanyol orvos és két orosz tudós megvizsgálta a múmiákat és megállapí­tották, hogy a leletek nem emberi lényektől származnak. Végleges bizonyí­tékot természetesen csak a mumifikált maradványok DNS-elemzése fog nyújtani - jelentette ki Andrianova és Popova, a kutatásokban résztvevő két orosz tudósnő.

A másik példány még kisebb, mindössze 30 cm hosszú és nagyon hasonló az első múmiához. Ez azonban más, nincs arca, teste és végtagjai sem, és az egész múmiát egy vékony membrán, vagy hártya borí­tja.

Forrás: /Brazil Weird News/


Oszd meg:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon

+ A | - a | Visszaállít
2012. okt.
03
  Októberi fordulatok a spirituális világban
Kategória: Ezotéria és hasonlók - Közzétette: fulldragon
Október közepe újabb fordulatot hoz a spirituális világban. Egy újabb kapu nyí­lik, melyre a lelkek már régóta várnak, hiszen kinyí­lásával segí­tők serege érkezik a földi szférák közelébe, és minden ember mellé kerül egy szellemi vezető, aki őrangyalával egyetértésben elkezdi az egyént terelgetni vállalt életfeladata felé.

Őrangyala minden embernek van, aki a születésünk óta velünk van. Ő a mi pontos ismerőnk és betéve tudja mi mindent vállaltunk be odafent.

Nehéz a feladata, hiszen a rohanó világban nehezen figyelünk befele, í­gy az ő finom rezgéseit is sokszor nehezen vesszük észre.

A kapunyitással érkező szellemi segí­tők viszont más feladattal érkeznek. Ők nem fognak minket pátyolgatni, hanem ha kell kí­méletlenül szembesí­tenek a vállalásainkkal, ha tetszik, ha nem.

í‰rvényes ez mind a munka, a párkapcsolat és egyéb más területeken is.

Lesznek olyanok is, nem is kevesen, akik gyökeres változásokon fognak átmenni és szembemennek eddigi életükkel. A világ felfordul, de a vége egy csoda lesz. Egy szabadabb társadalom, ahol a lélek vezeti az autót a sztrádán, útban a célig, ami pedig a lélek felemelkedése az Isteni energiához.

forrás:/ezoportal/

Oszd meg:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon

+ A | - a | Visszaállít
2012. okt.
03
  Rejtélyes ví­z alatti homokkörök
Kategória: Tudomány és érdekesség - Közzétette: fulldragon
szerző:Nagy Nikoletta

Ví­z alatti „gabonaköröket”, vagyis homokköröket fedezett fel egy japán fotós egy japán sziget környékén. A jelenséget persze először földönkí­vülieknek tulajdoní­tották, de hamar kiderült, hogy egy apró gömbhal a ludas a dologban.

Okata Jodzsi ví­z alatti fotográfusnak a munkája a szerelme: már 30 éve készí­t képeket az óceán világáról. Most azonban olyanba futott az Amami-sziget vizeinél, amit nem tudott hova tenni: dí­szes, szabályos homokköröket talált, amelyek egy kicsit olyanok, mintha ví­z alatti gabonakörök volnának.

Okata rögtön megmutatta ismerőseinek a furcsa alakzatokról készí­tett képeket, de ők sem tudták, hogy mi lehet ez. A tudományos világ is értetlenül állt a dolog előtt, mí­g végül kiderült a turpisság: nem UFí“k, hanem egy apró gömbhalféle készí­tette a köröket. A 1,5-2 méter átmérőjű alakzatok, néhol tengeri kagylókkal dí­szí­tve, nem csupán esztétikus mesterművek, hanem az állat szaporodásában is nagy szerepet játszanak.

Ezt a gömbhalfélét Japánban leginkább egzotikus ételként ismerik, bár ha nincs megfelelően elkészí­tve, rendkí­vül mérgező. A nőstény állat a köröket az uszonyaival (főként a farokúszójával) és testével ássa a homokba, azzal a céllal, hogy a hí­m könnyebben rátaláljon, és párosodjon vele. Megfigyelték, hogy minél dí­szesebb a kör – tehát minél több barázda van benne -, a hí­m annál egyszerűbben találja meg párját. A tengeri kagylók sem csupán azért kerülnek a körökbe, mert szépek: a kör közepére helyezett ikráknak nyújtanak menedéket, majd fontos tápanyagforrásként szolgálnak a kikelt kishalaknak.

A tudományos világ egyelőre kétkedve fogadja a művészlélekkel megáldott gömbhalak munkáját – tudományos magyarázat minderre egyelőre nincs, de a téma különlegességét tekintve valószí­nűleg hamarosan várható.

forrás:/The Explorer World /


Oszd meg:   Facebook MySpace Buzz Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon

Hírkategóriák